Мобилен телефон
+86 15653887967
Е-пошта
china@ytchenghe.com

Топла продажба Изработка на тешки метали прилагодени

Краток опис:

Место на потекло:Шандонг, Кина
Број на модел:алуминиумска рамка
Материјал:алуминиум, алуминиум
Тип на метал:алуминиум
Печатење:УВ печатење
Начин на печатење:4 боја
Име на производ:Прилагодена алуминиумска рамка
Сервис:Приспособете го ODM OEM
Боја:Прилагодена боја
Сертификати:ISO9001
Процес:Ласерско сечење, виткање, печат, заварување
Технологија:4 години искуство
Контрола на квалитет:КК тест
Предност:Способност за OEM
Апликација:Широко се користи


Детали за производот

Ознаки на производи

Параментатори на производот

Сервис
CNC обработка
Изработка на лим
Контролна кутија
Сервис за ласерско сечење
Челичен држач
Делови за печат
Материјал
*Алуминиум
* Челик, не'рѓосувачки челик
* Бакар, месинг
*Пластика
*Die Casting
Заврши
Пескарење, анодизирачка боја, оцрнување, обложување со цинк/никл, полирање и четкање, итн.
Главна опрема
Центар за обработка на CNC (мелење), CNC струг, центар за обработка на CNC Griantry, итн.
Цилиндрична машина за мелење, машина за дупчење, машина за ласерско сечење, итн.
Машина за свиткување, машина за печат, машина за минирање со песок, линија за обложување во прав.
Ласерска машина за сечење цевки, машина за сечење пламен, рака за заварување Роберт, итн.
Формат на цртање
Чекор, Stp, Gis, Cad, Pdf, Dwg, Dxf итн или примероци.
Време на испорака
5-30 дена зависи од количините
QC
ROSH, CE, ISO
Толеранција
+/-0,02mm ~ +/-0,05mm
Површинска грубост
Ра 0,6-3,2

Производствена способност

Категорија на производ

Сила на компанијата

Најчесто поставувани прашања


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја